Teenused

Paigaldus

Kuna looduskivi oma kasutusealt on praktiliselt eluaegne, siis tuleks ka nende hooldusesse suhtuda kui investeeringusse mis on igavene.

Kivi tundub küll tugev ja kõigele vastupidav, kuid looduskivi nõuab siiski erilist hoolitust igal aastal, et säilitada tema ürgne ja kordumatu ilu. Paigaldamisel mängib rolli iga moment - kas on liiga külm , kas on õige kiviliim ja kas on kivid ennem pestud jne.

 Looduskiviga püstpindade ehitamine sõltub kivist ja tema mõõtmetest. Laiemad ja massiivsemad kivid laotakse eraldi seina ja vajadusel ankurdatakse muude konstruktsioonidega. Peale segu kuivamist on soovitav ankrud eemaldada, et vältida järgnevatel aastatel roosteplekke kivivuukides.

Kinnitusseguna võib kasutada ainult looduskiviga koos hingavat paigaldussegu üldnimega KIVILIIM ( tõlge Norrakeelsest tootenimest SKIFERLIM). Tootegrupp KIVILIIM jaguneb omakorda alljärgnevalt

KIVILIIM (Hall, Valge, Must, Pruun) - mõeldud kasutamiseks vabakujuliste looduslike kivide vuukimisel ja ladumisel. Sama toodet võib kasutada ka lihtsamate horisontaalsete pindade katmisel looduskiviga. Kui müürid on juba varem laotud või laotakse tavalise halli müürimördiga, võib vuugid ka hiljem täita KIVILIIMIGA. Enne tööde algust on soovitav tutvuda looduskivide paigaldussegude tootelehega.

Märjad ruumid (dussiruum, saun, bassein,jne, jne) soovitame katta enne looduskivide paigaldamist tootega KIVILIIM Flex Membran , et tagada pindade täielik vett pidavus. KIVILIIM Flex Membran on asendamatu materjal ka kõigis basseinides, tiikides ja terrass-katustel. Sobib ka ideaalselt vundamentide, kaldteede jne. veekaitseks.
Õhukeste 1-2 cm paksuste looduskivist dekoratiivplaatide paigaldamiseks kasutatakse elastset looduskivide paigaldussegu KIVILIIM Mosaic.

Suurte ja paksemate looduskivide paigaldamiseks kasutatakse KIVILIIM Strong.

Läbikumavate ja heledate looduskivide paigaldamisel kasutatakse valget looduskivide paigaldussegu KIVILIIM Marble.

Dekoratiiv- ja mosaiikkivide ning kalibreeritud looduskivist plaatide paigaldamiseks kasutatakse KIVILIIMi Mosaic.

Vuugid täidetakse KIVILIIM-ga (Hall, Valge, Must, Pruun). Kõik need segud on ilmastiku- ja külmakindlad ning sobivad kasutamiseks nii sise- kui välistingimustes. Looduslike kivide paigaldamiseks soojenevatele alustele (köetavad põrandad, -trepid, soemüürid, korstnad , kaminad jne , jne) kasutatakse KIVILIIM-i Mosaic, olles eelnevalt aluspinnale paigaldanud mehaaniliste kinnititega (düüblid)metallist raabitsvõrgu silmaga 15/19 * 15/19 mm ja traadi läbimõõduga 0,6-1 mm. Paigaldatud raabitsvõrk ja aluspind tuleb eelnevalt kruntida KIVILIIM Dispersiooniga , mis tagab parendatud nakke.
Õhukeste 1-2 cm paksuste tee- ja aiakivide paigaldamiseks peab eelnevalt valama betoonist aluse, millele paigaldatakse looduskivid KIVILIIM-iga. Kui kiviplaadid on 3-5 cm paksud võib need paigaldada killustikule mille peal on tasanduseks kuiv KIVILIIM CUBE segu, sama seguga täidetakse soovi korral ka vahevuugid. Vuukides võib kasutada ka värvilist dekoratiivkillustikku. Pakse looduskividest plaate võib paigaldada killustikule ka maamärja betooniseguga, mis kivineb pinnasest tuleva niiskuse tõttu kuid paigaldatava looduskivi tagakülg tuleks katta KIVILIIM Mosaic seguga (thea küüned) ja siis paigaldada maamärjale betoonile. Kivinemine toimub ca nädala jooksul, sel perioodil vältida kividel kõndimist. Lõpliku tugevuse saavutab betoon peale kolmandat nädalat.

Kõik looduskivid on soovitav enne paigaldust pesta üle puhta veega ja kasutada toodet Steinfix 40, et eemaldada neilt kaevanduste või töötlemise tolmujäägid.